Zapraszamy na stronę babyboo.pl
a
  >  Bez kategorii   >  Jak pomalować pokój dziecięcy? Inspiracje
malowanie pokoju dziecka

Jak pomalować pokój dziecięcy? Inspiracje

Dzieci posiadają wręcz nieograniczoną wyobraźnię. Ich świat jest pełen kształtów, różnorodnych faktur i kolorów. Zatem przestrzeń najmłodszych powinna oddawać tę dziecięcą radość i jednocześnie, zamiast ograniczać dziecko, stymulować jego kreatywność i twórczość. Poniżej kilka pomysłów na to, jak pomalować pokoje dziecięce?

Na jaki kolor pomalować pokój dziecka?

W dużej mierze kolor ścian zależy od indywidualnych preferencji jego/jej właściciela. Z pewnością warto jednak zadbać o to, by kolor farby korespondował z wystrojem pokoju – meblami i innymi dodatkami. Nie musimy się również ograniczać do jednego koloru. Jak pomalować pokój łącząc dwa kolory? Świetnym pomysłem jest podzielenie ściany i pomalowanie jednej części na dwukolorowe paski, na przykład beżowo-białe. Można również pójść w bardziej odważnym kierunku i połączyć kontrastowe barwy jak fuksja z pomarańczą lub granat z żółcią. Ważne, by zachować balans i by wnętrze pokoju nie odwracało uwagi dziecka od nauki.

Jak stworzyć przytulne wnętrze dla dziecka – inspiracje 

Jeśli szukacie prostych, a zarazem ciekawych pomysłów, na ożywienie ścian, to jednym z nich będzie dodanie ozdobnych naklejek, zdjęć lub plakatów. Dekoracyjne elementy są dostępne w Internecie lub w sklepach stacjonarnych. Wielość wzorów gwarantuje, że każdy znajdzie coś zgodnego z jego oczekiwaniami. Na ścianach u najmłodszych pociech, nie może zabraknąć legendarnych postaci z bajek. Fani filmów Disneya, mogą udekorować pokój dodatkami z ulubionymi bohaterami. Koniecznie sprawdźcie naszą kolekcję mebli od Baby Boo z baśniowymi postaciami.

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się specjalna magnetyczna farba tablicowa. To idealne propozycja dla tych rodziców, których dzieci przejawiają szczególną aktywność i uwielbiają samodzielnie kreować swoją przestrzeń. Ten produkt to połączenie tablicy magnetycznej i takiej, na której malujemy kredą. Farba ma ładne, matowe wykończenie i w łatwy sposób możemy dbać o czystość tak pomalowanej ściany  wystarczy przetarcie gąbką. 

Jak pomalować pokój –  wzory

Jeżeli chcecie, aby dziecięcy pokój wyróżniał się nietuzinkowym charakterem, ozdóbcie ściany różnymi wzorami. Mogą one przedstawiać kolorowe pejzaże, zwierzęta, baśniowe postaci – wszystko to, co uwielbia wasza pociecha. Fototapety to efektowne rozwiązanie, jednak sukces jest podyktowany kilkoma warunkami. Po pierwsze, warto starannie dobrać kolor farby oraz ściennej okładziny, tak by była idealnie dopasowana z fototapetą. Po drugie, należy odpowiedzialnie wybrać ścianę, którą chcemy ozdobić fototapetą – nad łóżkiem, a może na ścianie frontowej? Przeanalizuj kilka rozwiązań, zanim zabierzesz się za gruntowne zmiany.

Jak pomalować pokój młodzieżowy? 

Odpowiedź na pytanie, jak pomalować pokój młodzieżowy nie jest jednoznaczna. Trudno bowiem znaleźć równowagę pomiędzy dziecięcymi oczekiwaniami a realistycznymi potrzebami i budżetem, którym dysponujemy. Jednak istnieje kilka sztandarowych zasad, którymi warto się sugerować.

Po pierwsze zrezygnuj z dziecinnych dodatków, a cukierkowe kolory zastąp na przykład ponadczasową szarością. Nie mamy na myśli przytłaczających i ciężkich szarości. W jasnej odsłonie ten kolor prezentuje się świetnie, ponadto optycznie powiększa niewielkie wnętrza. Można pokusić się również na różnokolorowe wzory geometryczne, wykorzystując do ich malowania specjalne szablony lub taśmy malarskie.

We wszystkim zachowaj jednak zdrowy umiar, by wzory nie przytłaczały wnętrza i nie rozpraszały uwagi Twojej pociechy.

Post a Comment