Zapraszamy na stronę babyboo.pl
a
  >  Bez kategorii   >  Najlepsze bajki Disneya, które z nich warto obejrzeć?
Najlepsze bajki Disneya

Najlepsze bajki Disneya, które z nich warto obejrzeć?

Seans filmowy w rodzinnym gronie to świetny pomysł na wieczór lub deszczowe popołudnie. Aby cała rodzina doskonale bawiła się przed ekranem telewizora, warto postawić na sprawdzone klasyki, takie jak bajki Disneya. Filmy te, mimo upływu czasu, nadal są bardzo chętnie oglądane, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Czym charakteryzują się bajki stworzone przez Walta Disneya i które z nich warto obejrzeć? Dziś w krótkim rankingu przedstawimy 10 najchętniej oglądanych bajek Disneya. Oto one…

Animacje Disneya wyjątkowa rozrywka dla całej rodziny

Bajki Disneya zachwycają wartką, interesującą fabułą, która sprawia, że czas przed telewizorem płynie w mgnieniu oka. Walt Disney stworzył pokaźną kolekcję bajek animowanych, które zapisały się na kartach historii kinematografii i do dziś ujmują swoimi wyjątkowymi historiami oraz przesłaniem. Filmy podbiły serca zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dla rodziców to okazja do sentymentalnej podróży do czasów dzieciństwa, a dla najmłodszych – możliwość zabawy oraz zapoznania się z przygodami ulubionych bohaterów.

Bajki Walta Disneya – top 10, które koniecznie powinieneś zobaczyć

Jakie są najlepsze, kultowe bajki Disneya, które warto pokazać dzieciom? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie animacji, które podbiły świat nie tylko ze względu na oryginalną fabułę, czy charakterystycznych bohaterów, ale także efekty wizualne i przemyślaną, budującą nastrój ścieżką dźwiękową. Do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych przez widzów baśni Disneya należą:

 1.  Król Lew,
 2.  Bambi,
 3.  Dumbo,
 4.  101 dalmatyńczyków,
 5.  Myszka Miki,
 6.  Kubuś Puchatek,
 7.  Aladyn,
 8.  Mulan,
 9.  Tarzan,
 10.  Toy Story.

Kultowe bajki Disneya od Króla Lwa po Toy Story

Oprócz emocji przekazują cenne wartości, są nośnikiem legendarnych cytatów i wpadających w ucho piosenek. Oto wybrane propozycje kultowych bajek Dinseya:

 • Król Lew to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych bajek osadzona w barwnej, afrykańskiej scenerii. Opowiada o losie młodego lwa Simby, który stawia czoła swojemu przeznaczeniu i próbuje dowieść, że jest godny, by pójść w ślady swego ojca i zostać królem zwierząt. Warto pokazać dzieciom tę bajkę, gdyż przekazuje uniwersalne wartości i pokazuje, jak ważna jest wiara w siebie oraz odwaga.
 • Bambi to również jedna z kultowych bajek Walta Disneya. Jest to opowieść o niezwykłych przygodach uroczego jelonka Bambi. To historia, która wzrusza i przekazuje najważniejsze życiowe wartości, takie jak miłość i zaufanie.
 • Dumbo – kolejna bajka, o której warto wspomnieć, opowiada o losach słonika. To niezwykle wzruszająca historia o słoniku z wielkimi uszami, który zaprzyjaźnia się z myszką. Widzowie mają okazję przypomnieć sobie, jak ważna jest przyjaźń oraz wiara w siebie.
 • 101 dalmatyńczyków inną baśnią opowiadającą o losach zwierząt jest animacja 101 dalmatyńczyków, czyli emocjonująca opowieść o pogoni Cruelli de Mon za słodkimi dalmatyńczykami. Dzieci kibicują uroczym pieskom i cieszą się, że po burzliwych perypetiach bohaterów na koniec zwycięża dobro.
 • Myszka Miki to ponadczasowa bajka, którą kochają i cenią widzowie na całym świecie. Perypetie tej sympatycznej myszki, zapewniają wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny. Gwarantujemy, że i wy uśmiejecie się do łez i nie odejdziecie od telewizora.
 • Kubuś Puchatek to również klasyka kina. Przygody misia, który uwielbia miód oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu to wyjątkowa, warta zobaczenia historia o sile przyjaźni.
 • Toy Story to kolejna, kultowa animacja Disneya, która opowiada o perypetiach zabawek, żyjących w dziecięcym pokoju. Film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków na całym świecie.

Baśnie Disneya takie jak: Aladyn, Mulan oraz Tarzan łączy przede wszystkim to, że opowiadają one o losach nieustraszonych i odważnych bohaterów. To filmy, które widzowie w każdym wieku będą oglądać z zapartym tchem.

A jeśli wasze pociechy znalazły już swoich ulubieńców z baśni Disneya i marzą, by mieć ich blisko przy sobie, to mamy dla was niespodziankę. 

Koniecznie sprawdźcie najnowszą kolekcję mebli dziecięcych z kultowymi, baśniowymi motywami od Baby Boo Disney.

Post a Comment