Zapraszamy na stronę babyboo.pl
a
  >  Bez kategorii   >  Poznaj tytuły najlepszych bajek Disneya, czyli kolejny ranking TOP10
disney bajki

Poznaj tytuły najlepszych bajek Disneya, czyli kolejny ranking TOP10

Bajki, to swoiste okno na świat, dostarczają wiedzę, pobudzają wyobraźnię, a także kształtują empatię. Każdy z nas uwielbia powracać do kultowych animacji Disneya i doszukiwać się w nich ukrytego“drugiego dna”. Bajki uczą zarówno dorosłych, jak i dzieci, jak dążyć do celu, nierzadko wbrew przeciwnością losu, stawiać czoła napotkanym problemom i doceniać ludzi, którzy pomagają nam w tych dążeniach. Ponadto uwrażliwiają i pokazują, jak wielka jest siła miłości i przyjaźni.  Zobacz, które tytuły znalazły się w kolejnym rankingu top 10 najlepszych bajek Disneya!

Animacje Disneya – seans filmowy dla małych i dużych

Wytwórnia Walta Disneya na swoim koncie ma wiele kultowych produkcji, które na stałe zapisały się na kartach kinematografii. Z pewnością takie klasyki, jak Myszka Miki, czy Król Lew, to tytuły, które są wam doskonale znane. Najczęściej kojarzymy je z czasów naszego dzieciństwa, dlatego ich oglądanie staje się sentymentalną podróżą do przeszłości. Dziś przedstawimy kolejną część rankingu najpiękniejszych bajek Disneya, które warto wybrać na wieczorny seans z całą rodziną. Wśród nich nie zabraknie klasyków kina, jak i kilku nowszych, równie interesujących produkcji. 

Ranking najpiękniejszych bajek Disneya – cz. 2

W ostatnim artykule wprowadziliśmy Was w świat baśni Wolta Disneya. Dziś chcemy pójść o krok dalej, prezentując kolejnych 10 pozycji, które naszych zdaniem w pełni zasłużyły na odrębny ranking. Dzięki tym baśnią, dzieci uruchamiają wyobraźnię i podróżują z bohaterami do niesamowitych, barwnych światów. Odważni bohaterowie wzbudzają w maluchach chęć do działania i odkrywania świata.

Do najchętniej oglądanych przez dzieci i dorosłych bajek Disneya należą:

 1. Piękna i bestia,
 2. Księga dżungli,
 3. Frozen,
 4. Cars,
 5. Samoloty,
 6. Arystokraci,
 7. Violetta,
 8. Mała syrenka,
 9. Zakochany kundel.
 10. Zosia.

Kultowe bajki Disneya, które z nich skradną Wasze serca?

 • Piękna i Bestia
  Zestawienie najlepszych bajek Disneya otwiera kultowa pozycja Piękna i Bestia. To baśń o dziewczynie, która ze względu na obietnicę złożoną przez jej ojca musi zamieszkać w pałacu z potworem. Dzięki jej miłości oraz dobroci potwór zyskuje ludzką postać. To wzruszająca opowieść o tym, że to, co najpiękniejsze bardzo często jest niewidoczne dla oczu.
 • Księga dżungli
  Księga dżungli to również klasyka baśni Disneya, opowiada o chłopczyku o imieniu Mowgli, który jako dziecko zostaje porzucony w dżungli i przygarnięty przez zwierzęta. Bajka ta mówi o sile przyjaźni oraz uczy szacunku i miłości do zwierząt i natury. 
 • Frozen
  Inną wartą uwagi bajką Disneya, jest produkcja Frozen. To jedna z nowszych w zestawieniu animacji, która jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Nic dziwnego, gdyż animację tę cechuje wyjątkowa estetyka, niezwykły świat przedstawiony w bajce oraz odważna bohaterka, której kibicujemy w dążeniu do celu. Główna postać – Anna, wyrusza w podróż, aby odszukać swoją siostrę oraz zakończyć pogodowe anomalie, które opanowały świat. 
 • Violetta
  Violetta to popularny serial produkowany przy współpracy z Disneyem, który pokochały nastolatki na całym świecie. Przedstawia on losy utalentowanej muzycznie dziewczyny, która pragnie rozwijać swoją pasję. 
 • Zosia
  Ranking najlepszych bajek Disneya zamyka serial Jej wysokość Zosia, opowiadający o perypetiach małej dziewczynki imieniem Zosia, która mieszka w zamku ze swoją mamą i ojczymem, królem Rolandem II. Ośmioletnia Zosia uczy się poruszać w królewskim świecie i sprawia, że wszyscy wokół niej zaczynają czuć się wyjątkowi.

Baśniowy świat w pokoju Twojego dziecka

Inne, warte uwagi bajki to m.in. Cars oraz Samoloty. W pierwszej z nich głównym bohaterem jest rezolutny i ambitny samochód wyścigowy, a w drugiej mały samolocik rolniczy, który mimo lęku wysokości pragnie wystartować w największym wyścigu powietrznym dookoła świata. Losy tych bohaterów ukazują, jak ważne jest pokonywanie własnych słabości oraz dążenie do wyznaczonego celu.

A która z tych postaci jest najbardziej lubiana przez wasze pociechy? Jeśli chcecie stworzyć baśniowy świat w pokoju waszego malucha, koniecznie odwiedźcie Baby Boo Disney.

W naszej najnowszej ofercie czekają na Was meble z oryginalnymi postaciami z bajek Disneya!

Post a Comment