Zapraszamy na stronę babyboo.pl
a
  >  Bez kategorii   >  Stylowy i funkcjonalny – zaprojektuj idealny pokój dla swojego dziecka
5512d8b6ecd3634f996fe4c9a13e0d9b

Stylowy i funkcjonalny – zaprojektuj idealny pokój dla swojego dziecka

Pokój dla dziecka powinien być zaaranżowany tak, aby maluch czuł się w nim komfortowo. W tego typu pomieszczeniach należy zadbać o dobór odpowiednich kolorów, miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy oraz wyposażenie, które pomoże dziecku w nauce i kreatywnej zabawie. Projektowanie pokoju nie musi być trudne, jeśli tylko odpowiednio się do tego przygotujesz. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji i podpowiedzi, które ułatwią Ci to ważne zadanie.

Kolory w pokoju dziecka

Nie od dziś wiadomo, że otaczające człowieka barwy wpływają na nasze samopoczucie. Również w przypadku maluchów jest to bardzo istotny aspekt. W pokoju dziecięcym warto postawić na kolory, które wyciszą i pozwolą się skoncentrować. Ta druga kwestia jest szczególnie istotna w przypadku pociech w wieku szkolnym, potrzebujących odpowiednich warunków do nauki. Kolory, które dobrze sprawdzą się w dziecięcym królestwie to przede wszystkim zielony, niebieski, brązowy oraz szary. Bardzo ważne jest dobranie barw w taki sposób, aby całość aranżacji tworzyła spójną całość. Meble, dodatki oraz ozdoby na ścianach powinny do siebie pasować. Dzięki temu uzyskamy efekt harmonii i kojącego spokoju.

Projektowanie pokoju za darmo – czy to możliwe?

Dobrym sposobem na aranżację dziecięcej przestrzeni, jest darmowy program do projektowania pokoju. Znajdziecie go za pomocą wyszukiwarki internetowej. Sieciowe wizualizacje wnętrz pomogą Ci stworzyć funkcjonalny i estetyczny pokój dla dziecka. Jednocześnie pamiętaj, że w przypadku pokoju młodzieżowego zawsze warto konsultować wybór ze swoją pociechą. Dzięki temu uczy się, jak podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność. Na początku spróbuj zachęcić swoją pociechę do rozmowy na temat ulubionych kolorów, dodatków czy postaci z bajek lub filmów. Będzie to doskonała okazja, by spędzić ze sobą więcej czasu i lepiej poznać potrzeby dorastającego nastolatka.

Projektowanie pokoju za darmo – czy to możliwe?

Każdy mniej lub bardziej doświadczony rodzic wie, że dzieci potrzebują osobno wydzielonego miejsca do przechowywania swoich rzeczy. Zabawki, ubrania, dodatki, książki i inne ważne przedmioty muszą mieć swoje miejsce. Dzięki temu można nie tylko zadbać o porządek, ale również wspierać w dziecku pozytywne nawyki.  Meble powinny oferować wystarczającą ilość miejsca do wygodnego przechowywania odzieży, książek, zabawek czy akcesoriów. Dla lepszej funkcjonalności warto w takiej komodzie lub szafie umieścić kilka organizerów.

Jeśli projektujesz pokój dla dziecka w wieku szkolnym, priorytetem będzie również dobór odpowiedniego biurka oraz fotela. Te elementy powinny być dopasowane do wzrostu dziecka i umożliwiać mu wygodną i produktywną naukę. Wybierając biurko, koniecznie zwróć uwagę, by było wyposażone w szuflady i półki.

Nie zapomnij o kąciku zabaw dla malucha

Dzieci uwielbiają zabawę i warto dać im się nią nacieszyć. Dla najmłodszych jest to okazja do rozrywki, a także do rozwoju i pobudzenia kreatywności. Jeśli tylko metraż na to pozwala, w pokoju dziecka warto umieścić przedmioty, które umożliwią mu aktywność fizyczną. Drabinki i materace sprawdzą się doskonale. Młodsze dzieci, na pewno ucieszą się z małego stolika z krzesłami dopasowanymi rozmiarami do ich potrzeb i możliwości.

Wybierając zabawki pamiętaj o:

  • Rozwoju – w ofercie sklepów znajduje się wiele zabawek, które wspierają rozwój dziecka. Warto wybierać właśnie takie propozycje.
  • Wieku dziecka  zabawka powinna być dostosowana do możliwości malucha.
  • Bezpieczeństwie – zabawki dla dzieci powinny zawierać odpowiednie certyfikaty.

 
Jeśli nadal poszukujesz inspiracji, koniecznie sprawdź nasze zestawy mebli od Baby Boo Disney. 

Z pewnością Twoje dziecko pokocha je tak samo, jak my!

Post a Comment