Zapraszamy na stronę babyboo.pl
a
  >  Bez kategorii   >  Wybór odpowiedniej szafy dla dziecka – na co zwrócić uwagę?
Jak wybrać szafę dla dziecka?

Wybór odpowiedniej szafy dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecka zazwyczaj wiąże się z wieloma dylematami. Maluchy rosną i rozwijają się w niezwykle szybkim tempie, stąd też ich potrzeby nieustannie się zmieniają. Jak więc wybrać funkcjonalne wyposażenie pokoju, które nadąży za dzieckiem i pomimo upływu czasu, będzie nadal przydatne? Dzisiaj, pomożemy Wam w wyborze odpowiedniej szafy do pokoju dziecięcego.

Jaka szafa dla dziecka będzie odpowiednia?

Szafa dla dziecka powinna cechować się kompaktowymi rozmiarami, odpowiednią pojemnością i stabilnością. Nie od dziś wiadomo, że dzieci mają wielką wyobraźnię, a co za tym idzie mnóstwo ciekawych pomysłów, dlatego meble w ich pokoju powinny być bezpieczne. Ponadto dzięki takim meblom jak biurko, komoda czy szafa, pomożemy dziecku wyrobić dobre nawyki i wziąć odpowiedzialność za swoje rzeczy. Będzie to dla niego/dla niej, dodatkowa motywacja, by odpowiednio uporządkować swoje ubrania, książki czy zabawki.

Szafa dla dziecka – bajkowe motywy

Duże znaczenie podczas wyboru mebli do pokoju dziecięcego ma ich wygląd. Maluchy uwielbiają postacie z bajek, a szczególnie, gdy mają je na wyciągnięcie ręki. W ofercie Baby Boo Disney znajdziemy najpiękniejsze motywy bajkowe z kolorowymi nadrukami, które z pewnością skradną zarówno serca dzieci, jak i rodziców. Ich solidne wykonanie i zabezpieczenie mebli laminatem, chroni nadruki przed uszkodzeniem. Dzięki temu mamy gwarancję, że meble będą służyć dzieciom przez lata.

Najpopularniejsze bajkowe motywy Disneya, które znajdziesz w naszym sklepie to:

  • Myszka Minnie,
  • Frozen,
  • Cars,
  • Kubuś Puchatek.Czym się kierować, wybierając szafę dla dziecka?

To, jaka szafa dla dziecka sprawdzi się najlepiej i czym się kierować przy jej wyborze, to pytania, na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi.  Warto indywidualnie podejść do kwestii wyboru odpowiedniego wyposażenia, aby mieć pewność, że ta konkretna szafa będzie naprawdę pasować. Sporo zależy bowiem m.in. od tego, w jakim wieku jest dziecko, a także czy urządzamy malutki pokój, czy wręcz przeciwnie. Zwróćcie również uwagę na styl, w jakim został zaprojektowany pokój oraz kolorystykę ścian i dodatków.

Jednym z najbardziej popularnych modeli pod względem kolorystycznym, jest biała szafa dla dziecka. To uniwersalny model, który pasuje w zasadzie do dowolnej stylistyki wnętrza, dzięki czemu jest to pozycja, która powinna sprawdzić się w większości standardowych pokoików dziecięcych. Do wyboru mamy również kilka sposobów otwierania szafy, czy jej różne wymiary. Jeśli natomiast pokój dziecka jest duży, o wiele lepiej sprawdzi się szafa przesuwana dla dziecka

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze szafy?

Bardzo często rodzice decydują się na gotowy zestaw mebli, w którym będzie odpowiednia ilość miejsca do przechowywania ubrań, książek i innych akcesoriów. W tym miejscu idealnie sprawdzi się meblościanka, która składa się z biurka i aż dwóch szafek stojących. Innym rozwiązaniem jest skomponowanie swojego własnego zestawu (szafa, biurko, komoda, łóżko, pojemnik na zabawki), którego motywem przewodnim może stać się ulubiona postać z bajki Twojego dziecka.


Warto zdecydować się na szafy drewniane, które są trwałe i odporne na uszkodzenia, co ma znaczenie szczególnie w przypadku małych dzieci. Wybierając odpowiedni model, połącz go z pasującym łóżkiem i komodą, tak aby całość tworzyła spójny zestaw.


Odwiedź sklep Baby Boo Disney i przekonaj się, że kompletowanie mebli, to wcale nie aż tak trudne zadanie, jak Ci się dotąd wydawało!

Post a Comment